Транзакційний аналіз. Я ОК - ТИ ОК!
0
Мій кошик
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Тоні Вайт "Терапія Перерішення сьогодні: Реляційний підхід до Перерішення в Транзакційному Аналізі"

Очікується
Артикул: 48710523
690 грн
Увійдіть на сайт щоб
додати товар в список бажань
Повідомити, коли з'явиться
Войдите на сайт чтобы
добавить товар в список ожиданий
Опис

ТОНІ ВАЙТ "ТЕРАПІЯ ПЕРЕРІШЕННЯ СЬОГОДНІ: РЕЛЯЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ПЕРЕРІШЕННЯ В ТРАНЗАКЦІЙНОМУ АНАЛІЗІ"

також глави: Сублічність Демон та Синдром Мюнхгаузена за довіреністю (СМПД).

УДК 615.851:164.053  ISBN 978-966-999-066-2

 російською мовою - 126 стр.

АНГЛІЙСЬКУ ЕЛЕКТРОНУ ВЕРСІЮ  КНИГИ МОЖЛИВО КУПИТИ НА АМАЗОН ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

TONY WHITE `REDECISION THERAPY TODAY: A REDECISION RELATIONAL APPROACH TOTRANSACTIONAL ANALYSIS`

©2020 ANTHONY GILBERT BROWNING WHITE

Published T.A. Books 2020
All part reserved. No part of this publication може бути reproduced за будь-яким процесом, якийзавершує, без запису про відомість власника права, A.G.B. White, 136 Loftus Street, Leederville, Perth, 6007, Western Australia agbw@bigpond.com

The primary territory will include Ukraine and Russian language populations worldwide
LICENSOR Nataliia Isaieva 2020 E-mail: burbann@gmail.com

Всі права захищені. Будь-яке передрукування видання або будь-якої його частини та розміщення у відкритому доступі, включаючи електронні версії та електронні бібліотеки, є порушенням авторських прав та переслідується за законом. Ніяка частина цієї книги не може бути відтворена без письмового дозволу власників ліцензії та авторських прав. Попередження: незаконне використання авторської роботи може призвести як до цивільного позову про відшкодування збитків, так і до кримінального переслідування.
 
Право на переклад та видавництво :

ФОП Ісаєва Наталія  burbann@gmail.com

Переклад: Свердлова Тетяна

Редактор Юлія Нікуліна.

Видавництво "Деоніс" 2021, Київ


ОПИС:

У книзі розглядається психотерапевтичний підхід, відомий як транзакційний аналіз, створений Еріком Берном наприкінці 1950-х, на початку 1960-х років. Підхід існує до сьогодні, вже протягом близько шістдесяти років, що саме є досягненням. Небагато терапевтичних підходів можуть похвалитися тим самим, особливо враховуючи, що його практикує не жменька диваків, розкиданих по світу, але значну кількість людей на всіх континентах.

За шістдесят років у рамках цього підходу, як і слід очікувати, розвинулося кілька шкіл. Якби цього не сталося, підхід, швидше за все, не міг би використовуватися так широко, як зараз. У цій книзі розглядаються дві з таких шкіл, школа Перерішення та Реляційна школа, а також можливості їх об'єднання для того, щоб взяти з кожної з них найкраще та використовувати в рамках одного загального підходу. Це є нелегким завданням, оскільки в деяких аспектах ці школи сильно відрізняються, мають базові відмінності в теорії, що лежить в їх основі та різні філософські погляди на основи людської природи та те, як має здійснюватись терапія.

Крім того є відмінності у використанні та значенні перенесення у терапевтичних взаєминах. Отже, це буде цікаво не лише транзактним аналітикам, а й будь-якому психотерапевту. Як можна об'єднати в психотерапії терапію однієї людини без перенесення та терапію двох осіб з інтенсивним використанням перенесення. Або дослідницьку терапію, не орієнтовану рішення, і короткострокову терапію, орієнтовану рішення як частина загального дослідного психоаналітичного підходу.

Також до книги включені глави "Сублічність Демон" та "Синдром Мюнхгаузена за довіреністю (СМПД)".ПЕРЕДМОВА ВІД АВТОРА

Ця книга є кінцевим результатом довгого шляху. Моя професійна кар'єра почалася з вивчення психології в університеті та одночасного навчання Транзакційному Аналізу у навчальній групі TA 202. У 1981 році, коли я отримав кваліфікацію транзакційного аналітика, моїм основним супервізором був батько, а другим супервізором – Мері Гулдінг. Як ви можете здогадатися, оскільки один із Гулдингів був моїм керівником, у центрі мого навчання була школа Перерішення. До того ж у той час у світі Транзакційного Аналізу перерішення було одним із найпотужніших і найвпливовіших підходів.


Отримавши кваліфікацію CTA (або CM – Clinical Member, як його тоді називали), я швидко уклав контракт на навчання як PTSTA (або PTM – Provisional Teaching Member, як його тоді називали). Транзакційний Аналіз і перерішення були дуже значні у моїй методології як терапевта і як спосіб розуміння людської психіки. Після закінчення навчання в університеті мені пощастило пройти дворічне стажування та наставництво у місцевого психолога, який був психоаналітиком. Це означало, що на початку своєї кар'єри я також навчався психоаналітичної дитячої психотерапії, відповідно, у мене також був досвід психоаналізу. Протягом усієї своєї кар'єри психолога я працював з дітьми у психоаналітичному підході і займаюся цим досі. Є певна іронія в тому, що я використав як свої основні підходи до терапії як Транзакційний Аналіз, так і психоаналіз. Ви побачите, що в цій книзі я багато говорю про взаємозв'язок між Транзактним Аналізом та психоаналізом та про те, як її бачили Берн та Гулдінги.

Я ніколи не робив суттєвих перерв у роботі психотерапевта, тому моя кар'єра відбулася саме у цій галузі. Серед тих, хто вплинув на мене, були, звичайно, Боб і Мері Гулдінг, а також Джон Макніл. Коли я вперше почав писати для журналу транзактного аналізу, Джон Макніл був його редактором, і він надав мені в цьому велику допомогу.

Мій перший серйозний досвід як клієнт терапії перерішення відбувся, коли мені було 22 роки, на терапевтичному марафоні під керівництвом Джона Макніла та Еллін Бадер, і я пам'ятаю цю подію до цього дня. У наступні роки я продовжував зустрічатися з Джоном та Еллін на різних семінарах. Допомагали мої батьки, такі ж аналітики та психологи, як і я. Вони були викладачами в навчальному інституті Гулдінгів – Західному Інституті Групової та Сімейної терапії – доти, доки він не припинив свою діяльність. І хоча на мене також впливали й інші фахівці в галузі сімейної терапії, терапії нарко- та алкозалежності, когнітивно-поведінкової терапії, біоенергетики тощо, саме терапія перерішення завжди залишалася моїм основним підходом.

Але це було дуже давно. Я розпочав свій терапевтичний шлях у 1977 році, а зараз 2020 рік. Часи змінюються, і тому методи терапії повинні відповідати сучасним культурним особливостям та стандартам. Коли я починав, у розпалі був Рух Людського Потенціалу, а тепер його час, безумовно, минув. Терапія тоді сильно відрізнялася від нинішньої, і підготовка до терапії була іншою, як і вся організаційна структура психотерапевтичної професії.
 

Тут мій шлях отримав інший напрямок, і я маю висловити вдячність Наталії Ісаєвій, моєму партнеру, колезі та асистенту за той вплив, який вона справила на мене. Мотивація для написання книги, яка пояснює, як терапія перерішення може здійснюватися зараз, у 2020 році, і далі багато в чому виходила від неї. І я хочу подякувати їй за це. Можливо, ця книга не була написана, якби не її вплив.
 

Нарешті, я маю подякувати моїм клієнтам та учням, яких за останні сорок років було чимало. Саме в них я здебільшого навчився своєї професії та почав розуміти, як працює людська психіка.

Дякую вам всім.


Тоні Вайт,

психотерапевт, Транзакційний аналітик.

Перт, Австралія, 2020.


ЗМІСТ

ВСТУПНЕ СЛОВО АВТОРА
Основні школи Транзакційного Аналізу
Психоаналіз
Терапевтичні відносини чи перенесення.

РОЗДІЛ 1. СИЛА У ПАЦІЄНТА
Локус контролю
Реляційний локус контролю
Надання сили
Філософія Реляційної Терапії Перерішення
Реляційне Перерішення стосується «Я» та «Ми»

РОЗДІЛ 2. КОНТРАКТИ В ТЕРАПІЇ ПЕРЕРІШЕННЯ
Контракти
Контракт у Реляційній Терапії Перерішення
Двосторонні або односторонні контракти
Контракти на вимогу
Контракти на порятунок
Батьківський контракт

РОЗДІЛ 3. ЛІКУВАННЯ ПЕРЕНОСОМ
Тупики, ігри та відігравання
Тупик першого ступеня
Тупик другого ступеня
Тупик третього ступеня
Лікування глухих кутів
Ігри та відігравання
Три типи психології (психотерапії)
Лікування переносом
Короткий виклад лікування переносом
Практичний приклад
Висновок
 
РОЗДІЛ 4. РАННІ РІШЕННЯ ТА РОЗРИВИ У ВІДНОСИНАХ
Вступ
Теорія ранніх рішень
Реляційний ТА та заборони (або розриви)
 
РОЗДІЛ 5. ОПИС ЗАБОРОН
«Не існуй»
Хоміцидальність та суїцидальність
«Не будь собою»
«Не будь дитиною»
«Не рости»
«Не досягни успіху» (Не досягай)
"Не роби".
«Не будь важливим»
«Не будь близьким»
«Не належи» та «Не будь окремим»
«Не будь здоровим (психічно здоровим)»
"Не думай"
"Не відчувай "а", відчувай "б""
«Відчуй "а", але висловлюй "б"»

РОЗДІЛ 6. СУБОСОБИСТІСТЬ ДЕМОН
Що говорив Ерік Берн про субособистість Демон
Характеристики субособистості Демон
Розвиток субособистості Демон
Інші риси субособистості Демон
Демон, Ід та Тінь
Парадокс терапевтичної роботи із субособистістю Демон

РОЗДІЛ 7. СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА ЗА ДОВІРЕНІСТЮ (СМПД)
Вступ
Випадок із практики
Два типи СМПД
Дві транзакції СМПД
СМПР та динаміка сім'ї
СМПР і проблема влади
Резюме мотивів для СМПР

РОЗДІЛ 8. ПОСТКРИПТУМ

Список літературиТОНІ ВАЙТ,

Навчаючий та Супервізуючий Транзакційний аналітик в галузі Психотерапія TSTA-P-ITAA. 

Є автором багатьох книг в Транзакційному Аналізі. Автор багатьох статей в Міжнародному Журналі Транзакційного Аналізу TAJ.

Тоні Вайт практикує, викладає, навчає та супервізує психотерапевтів протягом сорока років.

Спеціалізується на терапії Перерішеня Redecision therapy. Сучасна терапія Перерішення. Навчався у Боба та Мері Гулдінг, засновників методу Перерішення.

Нагороджений Премією Гулдингів в 1988 році за визначні досягнення у транзакційному аналізі.  Має Міжнародну Школу Перерішення, в якій навчає методу.

Проводить марафони перерішення по всьому світу разом з асистентом та ко-тренером Наталія Ісаєва.

Тоні Вайт також спеціалізується в галузі роботи із суїцидом та суїцидальними клієнтами.

Книга Тоні Вайта "Робота із суїцидальними особами. Керівництво до розуміння, оцінки та підтримки."" отримала нагороду Британської медичної асоціації у галузі медичної літератури у розділі Психіатрія у 2011 році.

Також має значний досвід терапевтичної роботи з підлітками. Авторо книг з психології підлітків. 

Є членом Австралійської психологічної Спільноти, Міжнародної асоціації ТА - ITAA, Европейскої асоціації ТА - EATA.

Почесний член Сінгапурської ассоціації ТА, Сербської ассоціації ТА, Української спільноти ТА (УСТА)  

Має приватну практику в м. Перт, Австралія.

Сайт Тоні Вайта http://tony-white.com

Сторінка Тоні Вайта у Фейсбуці


 

Вгору